Четверг, 14 Июль 2016 12:12

Децентралізація у Болградському районі

На черговій сесії Болградської районної ради одним з питань порядку денного було «Пропозиції Болградської районної ради до перспективного плану формування територій громад Одеської області на 2017 рік». Йдеться про створення 19 самостійних громад у складі Болградського району.

Напередодні у залі засідань районної ради відбулася конференція, у роботі якої взяли участь керівники районної та міської влади, депутати обласної, районної та сільських рад, представники громадськості Болградського, Ренійського, Ізмаїльського районів та Республіки Молдова. Конференція проходила жваво та конструктивно. Громадські організації Болградського району, а також низка національно-культурних товариств наголошували на збереженні Болградського району як адміністративно-територіальної одиниці. Але були висловлені й альтернативні думки. Надійшли пропозиції  збільшити Болградський район за рахунок приєднання до нього сіл півдня Одеської області з болгарським та гагаузьким складом населення.

Свою позицію з цього питання також представники районної влади. Так, голова Болградської районної ради розповів про діяльність робочої групи з децентралізації , яка була створена при районній раді. До неї увійшли міський та сільські голови. Вони запропонували  залишити межі району без змін та створити 19 самостійних громад у його складі.

На засіданні чергової сесії районної ради більшістю голосів були підтримані пропозиції щодо збереження Болградського району як адміністративно-територіальної одиниці та включення у перспективний план формування територій громад Болградський район у складі 19 самостійних громад.

«Реформа місцевого самоврядування потрібна, бо саме в реформі полягає посилення спроможності та розвиток районів. Процес децентралізації передбачає передачу влади та відповідальності людям. Це реальний шлях до підвищення якості повсякденного життя мешканців кожного міста, села чи селища, адже саме вони будуть розпорядниками ресурсів» – зазначив голова обласної ради Анатолій Урбанський.

DSC08442 DSC08447

Другие материалы в этой категории: « Засідання робочої групи з питань децентралізації